Політика рецензування
Всі запропоновані до публікації матеріали надсилаються на рецензування. Для цього редакція журналу «Залізничний транспорт України» забезпечує підбір фахівців, здатних компетентно оцінити Вашу статтю.
Рецензентами журналу є члени редакційної колегії, в окремих випадках можуть залучатися фахівці ДП «ДНДЦ УЗ», які володіють відповідними досвідом і кваліфікацією.
Для об’єктивності рецензування редакція журналу застосовує техніку «Сліпого рецензування». Стаття надсилається рецензенту в електронному вигляді разом з карткою рецензента (див. Приклад) без вказівок особистих даних авторів.
Рецензія на роботу містить оцінку актуальності теми, наукової новизни, практичної значущості роботи, а також ступінь відповідності мети та висновків.
Результати рецензування попередньо повідомляються редакції в стислому вигляді електронною поштою, після чого відповідь з візою рецензента надсилається редактору в паперовому варіанті.
У разі позитивної рецензії, при необхідності, проводиться робота з авторами щодо усунення зауважень, висловлених рецензентом, після чого стаття направляється в верстку.
Якщо стаття вимагає внесення принципових правок, то після коригування вона надсилається на повторне рецензування. У разі, якщо автор роботи не згоден з висновками рецензента, – зауваження, зазначені в рецензії, можуть бути оскаржені автором статті.
У разі відмови в публікації статті автору надсилається вмотивований лист-пояснення.
В обов’язки рецензента входить:
- Визначити відповідність матеріалу, викладеного в статті, профілю журналу.
- Оцінити актуальність змісту статті: чи відповідає рівень викладеного в ній матеріалу сучасним досягненням науки і техніки.
- Оцінити значимість результатів досліджень.
- Вказати, наскільки враховані вимоги до оформлення матеріалу статті: відповідність обсягу статті, наявність анотації російською та англійською мовами, наявність списку літератури та посилань на нього в тексті, контактної інформації про авторів та ін.
- Дати якісну та/або кількісну оцінку наведеного в статті матеріалу:
- Фактичного;
- Ілюстраційного.
- Оцінити повноту і достовірність наведених відомостей.
- Оцінити правильність і точність визначень і формулювань.
- Дати оцінку стилю викладу матеріалу.
- Дати обґрунтовані висновки про статтю в цілому, зауваження, за необхідності – рекомендації щодо її поліпшення.